BARDEJOVSKÉ KÚPELE – SKANSEN

Bardejovské kúpele ( Bardejowskie Kapiele) to znany kurort położony 6 km na północ od centrum Bardejova. Uzdrowisko to powstało w XVII wieku i specjalizuje się w leczeniu chorób układu trawiennego. Na końcu uzdrowiska po ominięciu wielkich parkingów dochodzi się do skansenu budownictwa wiejskiego. Jako że skanseny zawsze stanowiły moje ulubione miejsca, postanowiłam zobaczyć i ten:

SKANSEN I MUZEUM ARCHITEKTURY LUDOWEJ – SARIS MUSEUM BARDEJOV

 

 

Gabi

8 komentarzy

Pimo

Byłem w Bardejovie, ale nie odwiedziłem tego skansenu. Szkoda.

Reply
Gabi

Tak czasem bywa, ja też mam takie miejsca, gdzie mogłam byc, a niestety nie dotarłam.

Reply
Renata

Ja dopiero w tym roku polubiłam skanseny. Byłam w dwóch, też na Słowacji i bardzo mi się w nich podobało. Sądząc po Twojej ciekawej relacji ze skansenu koło Bardejova, najstarszego na Słowacji, wiem, że i to miejsce by mnie zachwyciło. Kiedyś i na nie przyjdzie czas.
Obydwie cerkwie przepiękne, a spotkanie lokalnych muzyków zapewne wzbogaciło Twoją wizytę w pokazanym miejscu.
Pozdrawiam 🙂

Reply
Gabi

Kiedy wychodziłam ze skansenu pan z kasy podał mi ulotkę z zaznaczonymi skansenami na terenie Słowacji. Nie do wiary jak dużo ich mają. Czekam w takim razie na Twoje skanseny, pozdrawiam

Reply
podróżezkordulą.blogspot.com

O , a tak blisko byliśmy. Urok minionego czasu jest niepowtarzalny. Tez lubię takie miejsca. Jak będziesz kiedyś w Rumunii w Maramureszu w Syhocie Maramurskim to koniecznie zajrzyj do przepieknego skansenu- Maramurskie Muzeum Wsi. Bardzo Ci polecam. A w naszej Zubrzycy Górnej byłas? Tez pieknie jest. Pozdrawiam:))

Reply
Gabi

Ula, sprawdziłam tą Zubrzycę, nie znam, ale faktycznie piękny park. Dzieki za wskazówkę. Jak do tej pory ( widziałam niewiele) najlepszy jaki widziałam to skansen w Opolu. Uwielbiam skanseny, pozdrawiam 🙂

Reply
swiatkoniczyny.eu

Zawsze wydawało mi się, ze Słowacja to przede wszystkim góry i natura, ale widać po Twojej prezentacji, że maja do zaoferowania znacznie więcej.
Dzięki za namiar.
Pozdrawiam

Reply
Gabi

Też tak myślałam, jest wyjatkowo dużo pieknych skansenów, zamków, każde miasteczko jest urocze. Bardzo nam się podobało, musicie dotrzeć kiedyś, pozdrawiam.

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *