WŁOCHY, TENNO

Pojęcie Tenno we Włoszech ma dwa znaczenia. Jedno odnosi się do jeziora Lago di Tenno słynącego z niezwykłej turkusowej barwy. Drugie jest nazwą niezwykle urokliwej osady Canale di Tenno usadowionej pomiędzy jeziorem Garda a górami Trydentu.

Jezioro oddalone jest od niezwykle urokliwej wioski o 4,5 km, które można pokonać na piechotę.

 

Zapraszam do obu miejsc.

Gabi

4 komentarze

Renata

Miasteczko jak scenografia filmowa, uchwyciłaś niezwykły klimat tego miejsca. A jezioro, aż się wierzyć nie chce, że ma taki kolor wody, jak na Karaibach albo w równie egzotycznym miejscu.
Barwa jeziora w połączeniu z jesienną szatą, którą okryte są drzewa, dała niespotykany obraz. To była dla Ciebie zapewne wielka przyjemność z zobaczenia tych miejsc na żywo.
Pozdrawiam 🙂

Reply
Gabi

Renata, gdyby mi ktoś zadał pytanie albo kazał wybrać jeden kraj the best to Włochy stoją na pierwszym miejscu. Wszystko mnie tam zachwyca. O miasteczku dowiedziałam się z blogów, wiedziałam, ze muszę tam być. To samo jezioro Tenno, masz rację, to była wielka przyjemność. Polecam Ci ten rejon, bo wiem, ze nie byłaś jeszcze, pozdrawiam.

Reply
swiatkoniczyny

Zupełnie nieznane mi miejsce, jakże urocze. Kolorek jeziora, krajobraz górski, jestem na TAK.
Cieszę się, że podzieliłaś się z nami. Wpisuję na moją mapkę, gdybym była kiedyś w pobliżu, odwiedzę na pewno. Zachęciłaś na maksa.
Włochy kocham, chętnie tam wracam. Ten kraj nigdy mi się nie znudzi.
Pozdrawiam.

Reply
Gabi

Ja też kocham Włochy, mogłabym tam jeździć bez przerwy. Zobaczyłam to jeziorko na jednym zdjęciu i po tym jednym zdjęciu wiedziałam, że będąc nad Gardą muszę tam dotrzeć, pozdrawiam.

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *