TOSKANIA

Oferta turystyczna Toskanii jest bardzo bogata. Uwodzi ona gości urokiem średniowiecznych miast i miasteczek, niezliczonymi skarbami sztuki, muzeami i zabytkami. Równie zachwycającą są krajobrazy. Pofałdowane pola, tarasowe winnice, piniowe pola, gaje oliwne, a przede wszystkim znak rozpoznawczy regionu jakim są cyprysy przyciągają masy turystów i fotografów. Cyprysy są wszędzie. Stoją przed domami, wzdłuż dróg,  samotnie, w duecie, czasem tworzą gęste, wysokie,  dumne szpalery przy drogach. Często w miejscach wyjątkowo urokliwych napotkać można całe rzesze turystów uzbrojonych w aparaty i statywy.

Zapraszam do Toskanii, o której postaram się opowiedzieć przede wszystkim za pomocą zdjęć.

Gabi

6 komentarzy

Pimpuś

Jak widać Toskania to nie tylko Florencja, Piza czy Siena. Także toskańska prowincja jest wyjątkowa i wspaniale w tej galerii pokazana!!!

Reply
Gabi

Niestety, nie widziałam Florencji ani Pizy. Tam jest tyle wszystkiego, że może nawet pół roku byłoby mało. Póki co marzę o powrocie własnie na toskańską prowincję, do innych małych miasteczek i zachwycających krajobrazów, ale tym razem w wiosennej aurze.

Reply
Renata

Po prostu przepięknie. Cóż tu napisać. Znakomicie pokazałaś/zareklamowałaś ten cudowny, różnorodny region Włoch. Uczta dla oczu. Można oglądać i oglądać, a najlepiej tam pojechać. Jak zawsze u Ciebie fotografie z wielu kategorii, co znakomicie oddaje klimat miejsca.
Pozdrawiam 🙂

Reply
Gabi

Dziękuję ślicznie za komentarz. Zawsze staram się pokazywać miejsce kompleksowo ( nie zawsze jest to możliwe), ale tutaj rzeczywiście było z czego wybierać. Rejon jest piękny, może uda się wrócić wiosną, pozdrawiam.

Reply
swiatkoniczyny

Gabi, tak cudownie pokazałaś Toskanię, że ja od razu mogłabym pakować walizki, pomimo tego, ze już dwa razy tam byłam. Krajobrazy i te miasteczka urzekają mnie za każdym razem.
Pozdrawiam serdecznie

Reply
Gabi

Arleta, i ja mogłabym tam wrócić od razu, dzięki za miłe słowa, pozdrawiam.

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *