SAGUNTO, DAWNO, DAWNO TEMU

Chciałoby się rzec, za górami, za lasami …..

Ale lasów tu nie ma, teren jest górzysty, a lokalny krajobraz przypomina step. Niemniej jednak kiedyś było tu zapewne wszystko jak z bajki, czyli zamek, władca, i typowe historie jakie pisze dworskie życie.

Sagunto to miasteczko oddalone od Walencji o 28 km, dotarliśmy do niego w ciągu pół godziny. Bilet w obie strony kosztował 4,20 Euro, a sama podróż była bardzo przyjemna. Pociąg punktualny i czysty.
Przez okno można było zapoznać się z obrzeżnymi dzielnicami Walencji, a potem towarzyszyły nam piękne widoki na okolice.
Już z pociągu było widać jak pięknie stare ruiny rozpościerają się na wzgórzu.

Zapraszam do Sagunto.

Gabi

6 komentarzy

lucy56

Gabi jestem pod wrażeniem blogu.Dopiero dzisiaj tu trafiłam (że się nie pochwaliłaś?) i przeglądam.Zostawiam wpis pod Sagunto,bo choć byłam tam w 2004r to doskonale pamiętam i spędziłam w nim parę miłych godz.pokonując podobną drogę. Brawo Ty?Gratuluję mobilizacji i ciekawego podróżowania.Z pewnością jeszcze tu zajrzę.Serdecznie pozdrawiam.

Reply
Gabi

Lucy, dziekuję

Reply
Renata

Z chęcią bym pojechała do Sagunto, tak ciekawie je pokazałaś. Widać, że jest to zapomniane miasteczko, ale klimatyczne z wieloma pięknymi detalami, które pokazałaś.
Pozdrawiam,
Renata.

Reply
Gabi

Samo miasteczko jest małe, ale faktycznie bardzo przyjemne. Ruiny robią wrażenie, jaka to musiałą być kiedys potęga. zresztą cala Hiszpania jest piękna, ale to sama wiesz doskonale.
pozdrawiam

Reply
Arleta

Gabi, jakoś od niedawna chodzi mi Costa Blanca po głowie.
Kto wie, może i do Sagunto, byłoby mi po drodze. Takie odkrywanie świata bardzo mi się podoba.
Pozdrawiam

Reply
Gabi

Arleta, jedź, polecam. Walencja jest piękna, ma wspaniałe stare miasto, do tego nowoczesna dzielnica Miasto Sztuki. Sagunto osiągalne pociągiem w pół godziny i tak jak nie lubię ruin, tak tam byłam zachwycona rozmiarem i położeniem, super. Są też śliczne góry w pobliżu, także jest w czym wybierać. No i niedaleko, pozdrawiam

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *