Hinduska mozaika, ludzie

Tak naprawdę Indie nigdy nie stały na liście krajów, które bardzo chciałam zobaczyć. Wręcz zarzekałam się, że wszędzie tylko nie tam. Słyszałam wiele różnych opinii, przeważały negatywne. Że brud, smród, nędza i ubóstwo. Że upał i robactwo, natrętność i nachalność.
Kiedy zalogowałam się na nieistniejącym już portalu obiezyswiat.org , moje podejście uległo sporej zmianie.
Stale napływały prezentacje z Indii, biło z nich zauroczenie nimi.
Zaczęłam się zastanawiać jak to jest możliwe, że kraj ten może wzbudzać tak wiele skrajnych emocji.
Dlatego tez rezerwując wycieczkę do Nepalu świadomie skróciłam w nim pobyt, wybierając taką opcję, w której przewidziane było również zwiedzanie Indii.
Tym razem pokażę to, co na miejscu urzekło mnie najbardziej. Ludzi.

Gabi

6 komentarzy

Michał Golla

Piękne zdjęcia.
U mnie wszystkie Kraje w których nie byłem są na liście do zobaczenia. Nie ograniczam się tym, co słyszę od ludzi 🙂

Reply
Gabi

Michał, dziękuję,
Masz racje, wszędzie można znależć coś innego i ciekawego,

Reply
Ania

Piękne zdjęcia, portrety. To coś, czego akurat sama nie potrafię robić, ciężko mi fotografować ludzi z bliska, dlatego prawie nigdy tego nie robię. Ale Twoje naprawdę zwracają uwagę – zarówno te piękne młode dziewczyny, jak i staruszki. Indie jeszcze przede mną, mam nadzieję, że kiedyś uda mi się tam pojechać 🙂

Reply
Gabi

Ja kiedyś też myślałam, ze takich zdjęć nigdy nie zrobię. Ale jakoś poszło. Też prawda jest taka, że zupełnie inaczej fotografuje się ludzi w Azji, a zupełnie inaczej w Europie. Hindusi są wyjątkowo urodziwi, to również ułatwia. Życzę Ci dotarcia w tamte rejony, są tak bardzo inne od naszego świata.

Reply
Irena -Hooltaye w podróży

Indie omijam szerokim łukiem , ale kto wie. Chyba trzeba dojrzeć do takiej podróży.
Wspaniałe potrety, pełne emocji. Kopalnia wiedzy o kraju i kulturze.Niezwykle urodziwi ludzie, niezależnie od wieku. W ich twarzach tyle można wyczytać.Też mam problemy z fotografowaniem ludzi, ale i do tego trzeba dojrzeć.
Bardzo mi się podobają Twoje zdjęcia.
Pozdrawiam serdecznie-)

Reply
Gabi

Znająć Waszą ciekawość, już teraz wiem, że bardzo by sie Wam podobało. Indie to jeden wielki fotograficzny plener. A ich uroda jest naprawdę wyjątkowa. Chciałąbym zobaczyć kiedyś Indie w relacji Hooltajów,
pozdrawiam

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *