GROSSGLOCKNER-HOCHALPENSTRASSE

Austria, kraj choć niezbyt duży oferuje swoim turystom szeroki wachlarz atrakcji. Począwszy od dużych miast takich jak imperialny klasycystyczny Wiedeń, barokowy elegancki międzynarodowy, ale też zapchany do granic możliwości Salzburg, bardziej swojski i ludowy Linz, w którym na każdym kroku można skosztować miejscowego specjału Linzertorte, przez małe klimatyczne, zadbane miasteczka, gdzie co wieczór organizowane są koncerty dla turystów. ( jesteśmy wszak w kraju Mozarta, Straussów i Haydna).

To także kraj wspaniałych górskich krajobrazów, wśród których jak perełki migocą różnej wielkości jeziora.

Ostatni dzień naszych ubiegłorocznych wakacji przeznaczyliśmy na trasę, o której dowiedziałam się od naszej portalowej koleżanki, która powiedziała mi, że będąc z tym zakątku muszę po prostu zaliczyć atrakcję, jaką jest przejazd Hochalpenstrasse.

Dzień ten przeznaczyliśmy na Wysokogórską Drogę Alpejska, uchodzącą za największą atrakcję krajobrazową Austrii.

Niniejszą prezentacje dedykuję Harmony, bo to dzięki niej znalazłam się w tym miejscu.

Gabi

4 komentarze

Arleta

Widokowo przecudna trasa. Na pewno zajrzę tu jeszcze raz, dla przypomnienia, kiedy będę wybierać się w tamte strony.
Takie alpejskie krajobarzay to moje ulubione.
Pozdrawiam

Reply
Gabi

Zgadza sie, a co ciekawe widziałąm juz wiele prezentacji tego miejsca. I za każdym razem jest inna twarz, Ciekawa jestem co Ty zobaczysz. Zimą też jest pięknie. Arletko, dzięki za wizytę, pozdrawiam, no i czekam na Twoje relacje.

Reply
Renata

Dwa razy byłam na tej trasie i wybiorę się jeszcze nie raz, jeśli tylko będzie okazja. Za każdym razem wygląda ona inaczej. Wyłapałaś na niej wszystko co najlepsze 🙂 Aż zachciało mi się tam wrócić 🙂
Pozdrawiam,
Renata.

Reply
Gabi

Znalazłam się tam dzięki Tobie. Trasa jest zachwycająca, człowiek sobie jedzie autkiem jak królewicz, a krajobrazy same sie przesuwają.
Pojedź i pokaż miejsce raz jeszcze. Ja bym tam z chęcią wróciła, zwłaszcza że nie poszłam na trasę pod lodowcem, czego bardzo żałuje,
pozdrawiam Renatko

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *