DZIEŃ UŚMIECHU, czyli jak śmieje się świat

W październiku obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU.
Trochę starsi z nas zapytają co to właściwie jest za dzień?
Rzeczywiście, nie każdy z nas musi go znać, gdyż święto to jest obchodzone zaledwie od 1999 roku, zawsze w pierwszy piątek października. Jego pomysłodawcą był Harvey Ball, autor znanego całemu światu symbolu żółtej uśmiechniętej buzi.

Czemu miało służyć powołanie do życia tego dnia?
Chodziło głównie o uzmysłowienie ludziom jak ważny jest uśmiech w ich codziennym życiu, pełnym trosk, zmartwień i kłopotów.
Każdy wie, jak energetyczni potrafią być ludzie, którzy cieszą się chwilą, momentem. Ludzie, którzy w naturalny niewymuszony sposób są po prostu przyjaźni i mili. Uprzejmość, grzeczność, kultura osobista, wydawać by się mogło, że to pojęcia znane, oczywiste, ba, można powiedzieć nawet banalne. A jednak ….

W każdym dniu, w którym idziemy do przodu bardzo ważne jest to jakie osoby nas otaczają. Począwszy od sąsiada, pani obsługującej w sklepie, ludzi mniej lub bardziej przypadkowych, z którymi stykamy się na co dzień. Takich, którzy potrafią spowodować, że nasz świat staje się uśmiechnięty, jak i takich, którzy swoim złym humorem są w stanie uprzykrzyć i zniechęcić do wszystkiego.

„Śmiech to zdrowie” – przysłowie znane od lat.
Nowa gałąź nauki zwana gelotologią zajmująca się śmiechem udowadnia, że śmiech rozluźnia, odstresowuje i wzmacnia układ odpornościowy organizmu.

Uśmiech to majątek jedyny w swoim rodzaju. Dlaczego?
Bo nic nie kosztuje, a dzieląc się nim nie ubożejemy. Wprost przeciwnie, otrzymujemy zastrzyk pozytywnej radości i energii, potwierdzający tezę Wiktora Hugo „Uśmiech jest jak słońce, które spędza chłód z ludzkiej twarzy „

Zapraszam na kilka wspomnień z moich ostatnich podróży, w czasie których udało mi się spotkać fantastycznych uśmiechniętych otwartych ludzi, a ich uśmiechy na zdjęciach powodują, że wracając do wspomnień czuję, że się mimowolnie uśmiecham po raz kolejny.

Gabi

10 komentarzy

Renata

Świetnie! Zgromadzić tyle uśmiechniętych twarzy 🙂 Mistrzostwo! Do Ciebie się uśmiechali, a teraz do mnie i ja się uśmiecham 🙂
Pozdrawiam,
Renata.

Reply
Gabi

Dziękuję, tak jak patrzę z perspektywy to faktycznie niezła kolekcja się uzbierała. Ale tez karje były przyjazne do tego, w Europie tak łatwo by nie było,
pozdrawiam

Reply
Karolina z Rudeiczarne.pl

Piekne uśmiechnięte portrety! Cieszy, że jest takie święto, ale powinno być obchodzone 365 dni w roku! Świat byłby o niebo piękniejszy!

Reply
Gabi

Dziękuję!

Kamil

Super artykuł!! W podróży jak i w codziennym życiu zawsze uśmiecham na twarzy więcej można „załatwić”. Bo już na starcie widać że mam dobre intencję 😛

Reply
Gabi

Zgadza się, uśmiech czasem ( nie zawsze) pomaga. Cieszę się, że sie spodobało,
pozdrawiam

Reply
Kinga - kingagajatravels.pl

Wow! Nawet nie wiedziałam, że jest taki dzień jak Dzień Uśmiechu. Lubię patrzeć na uśmiechniętych ludzi będąc w podróży. Z ich twarzy można wiele wyczytać.

Reply
Gabi

Tak, jest taki dzięń, teraz nawet w TV o tym mówią ( którys piątek października to jest). Też lubię obserwować ludzi w podróży,
pozdrawiam

Reply
Irena-Hooltayewpodrozy

Chciałabyś zrobic taki fotorteportaż w Polsce ?
Bo ja się czasami uśmiechałam i mówiłam :Dzień dobry…i myślałam, że mnie zabiją Ci ludzie już samym wzrokiem.
Dlaczego praktycznie wszędzie nieznani ludzie się pozdrawiają i uśmiechają do siebie.Bywam gdzieś czasami w świecie i nie zdarzyło mi się nie odpowiedziec uśmiechem na uśmiech.
Wspaniała galeria pięknych ludzi. Bo Ci,którzy mają uśmiech na twarzy , są piękni. Od dzieciaczków po staruszki.
Pozdrawiam!

Reply
Gabi

Irena, byłoby ciężko. U nas ludzie mało uśmiechnięci są, nawet jak porównam to do mojego ostatniego wyjazdu w Niemczech, to widać różnicę. Tam się nieznani ludzie na ulicy pozdrawiają, jak coś zaraz pomogą, jakoś tacy bardziej życzliwi są. Poza tym w Europię w ogóle trudniej ludzi sfotografować, Dzieki za miłe słowa,
pozdrawiam

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *