TORUŃ

Toruń, to po Krakowie drugie miasto o największej liczbie zabytków sztuki i architektury gotyckiej w Polsce. Gotyk stał się jego znakiem rozpoznawczym, a hasło – „gotyk na dotyk ” jest oficjalnym tekstem promocyjnym miasta.

 Miasto dzięki niezwykłym ceglanym budynkom, jakie trudno spotkać gdziekolwiek indziej posiada ogromny urok. Dodatkowym atutem jest jego lokalizacja nad rzeką z przepiękną szeroką promenadą. Wieczorny widok na miasto z drugiej strony Wisły, gdzie przy korzystnej pogodzie w wodzie odbijają się budynki Starego Miasta nie ma sobie równych.

 

 

Gabi

17 komentarzy

Renata

Nie znam Torunia i widzę, że szkoda, bo jest niezwykle uroczy. Nie miałam pojęcia, że to drugie po Krakowie najbardziej gotyckie miasto w Polsce. Nawet sam Kraków nie kojarzy mi się z gotykiem 🙂 Spektakularny, bajeczny i jeszcze kilka epitetów, zachód słońca się Tobie trafił! Wielkie wow na koniec pięknej prezentacji. Jak zwykle ciekawie i przekrojowo pokazałaś odwiedzone miejsca.
Pozdrawiam 🙂

Reply
Gabi

Renatko, też tego o gotyku nie wiedziałam, dopiero jak zaczęłam czytać przewodnik to się douczyłam. Zachód trwał kilkanaście minut, było to faktycznie niesamowite przeżycie, bo kolory się zmieniały jak w tęczy. Trudne jest miasto do pokazania, wysokie budynki, światłocienie, wszędzie samochody i znaki drogowe. Wielu z symboli miasta nie ma, ale cieszę się, że Ci się prezentacja spodobała. Pozdrawiam !

Reply
Pojedztam.pl

Przez dwa lata mieszkałam w Toruniu, jest się tutaj czym zachwycić.

Reply
Ryszard

Zawsze budowle gotyckie wzbudzały we mnie odczucia mistyczne .To co pokazałaś w prezentacji gotyckiego Torunia daje takie odczucia .Piękna pogoda jaką miałaś chodząc po tych uroczych zaułkach dodatkowo przestrzennie uwypukliło klimat tego miasta niedostępny we współczesnych dzielnicach dużych miast .Drobne elementy architektury jak te przepięknie rzeźbione drzwi ,witryny sklepowe dają te specyficzne smaczki podkreślające klimat tego miasta.
Zdjęcia niepowtarzalnego zachodu słońca dopełniło piękna i bardzo udaną prezentację tego szczególnego miasta na mapie Polski .Gratulacje !!!

Reply
Gabi

Tak, budowle gotyckie mogą faktycznie wzbudzać odczucia mistyczne, i dokładnie tak jest w Toruniu. Zwłaszcza że tutaj gotyk jest łamany także innymi stylami i kolorami, to jest bardzo oryginalne i piękne.
Mi się szalenie podobało łączenie cegły i drzewa. Wiesz, ze ten zachód to na otarcie łezki za brak zorzy, prawda? Ale zgadza się, był niepowtarzalny, dziękuję i pozdrawiam!

Gabi

Potwierdzam.

Reply
Ojciec Dyrektor

Rzeczywiście nasze miasto jest piękne i pięknie pokazane, ale troche mało kościołów,. A gdzie nowo powstałe uczelnie, które wytyczają jedynie słuszną drogę?

Reply
Gabi

Ojcze Dyrektorze, ….. bardzo lubię ludzi z poczuciem humoru.

Reply
podróżezkordulą.blogspot.com

Piękny Toruń na Twoich pięknych fotkach mocno zachęca. Wieczorny spektakl boski. Jak na zamówienie. Raz miałam okazje być w Toruniu, przy okazji spotkań OB. Było wspaniale. Pozdrawiam Urszula

Reply
Gabi

Tak, tak, pamiętam nasze / Wasze obieżyswiatowe spotkanie w Toruniu, do którego wtedy nie dotarłam i Twoją pełną radości relację. No i te pierogi. Masz rację, trafił mi się spektakl i to za darmo. Dziękuję i pozdrawiam!

Reply
Gabi

Zgadza się, też mogłabym tam zostać trochę dłużej.

Reply
Magnes Podróży

Stare Miasto w Toruniu jest niesamowite z piękną gotycką architekturą. Miałam okazję być dwa razy w Toruniu i zwiedzać to cudowne miasto.

Reply
Magda

Toruń to zdecydowanie top najpiękniejszych miast w Polsce <3

Reply
lucy56

Moje trio:Kraków,Wrocław i Toruń.Według kolejności poznawania.Wymienione miasta łączy jedno – mają niezwykły klimat i urok.Warto po latach zajrzec i dostrzec zmiany, z reguły na lepsze. Wiele razy byłam i teraz już inne kierunki😉
Pozdrawiam serdecznie.

Reply
Gabi

Lucy, mi te miasta też bardzo się podobają. Śliczny tez jest Sandomierz i jego okolica. Jak miło widzieć dawnych znajomych, pozdrawiam i ja.

Reply
Marcin

Toruńska starówka. Chyba obok Gdańska i Krakowa, mój Top w PL

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *